| florinserbu a întrebat:

Intrebare pentru cei care se pricep la motoare ( de motocicleta ). Am un yamaha majesty 125cc 4T, mi-a dat afara tot uleiul prin filtrul de aer in urma unui drum de cca 50 km. Am avut noroc ca a mai ramas sa ajung acasa si sa il opresc. Are cineva idee care e cauza? Ms!

3 răspunsuri:
| KooSs a răspuns:

Schimba garnitura de la capacul culbutor deoarece se poate ca uleiul de la tacheti sa iasa afara pe unde scoate gaze si dai un reglaj la supape.bafta.funda?

| madalinpatrasc a răspuns:

Scuterul scoate fum pe toba?

| Marian_Stanca_1985 a răspuns:

Da un pic bujia jos si dai la automat,in timp ce tii degetul pe locasul bujiei, daca are compresie slaba, intreaba ca trebuie segmentat, in general cand se aliniaza segmentii saus e uzeaza tare, scoate uleiul perin admisie.bafta multa!