| Pauull99 a întrebat:

Salut! Intrebare rapidă, este un mercedes benz slk200 din 2000 o masina ok pentru 18 ani? Am doar 17 acum dar s-a ivit oportunitatea de a avea aceasta masina la un pret super mic si stiu ca este in stare buna.

Răspuns Câştigător
| Gligore2000 a răspuns:

Un prieten are un Mercedes din 82(W123 )
Functioneaza perfect, nu are gram de rugina.
Mercedesurile dupa 2007 au probleme mai dese avand mai multa electronica.
Cat despre masinile electrice, Romania nu are infrastructura sa permita incarcarea lor.
Inca folosim liniile de inalta tensiune din comunism.Noroc ca au inchis fabricile si le-au dat la fier vechi, ca ar fi fost criza si de energie electrica. Poate peste 30 de ani.

| suntserios a răspuns (pentru Gligore2000):

Oare cum are prietenul tau un SLK din 82 cand primul model a fost fabricat prin 96?
Raspunsuri date sa fie acolo nu?

17 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si daca noi zicem ca nu e ok nu o mai cumperi?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

E veche si polueaza, i ati o dacie logan, sau duster daca ai bani numai aduce ti toate vechiturile din Germania ca o sa platesti taxe de te saturi.

| Pauull99 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e din Germania, e in Romania de mai mult de 10 ani si nu costa cat costa un logan, ci mai putin

| romeo78 a răspuns:

De evitat total modelele SLK!
Prețul mic arată faptul că are probleme ascunse, cârpite pentru fațadă.
Iar, una dintre problemele majore ale acestui model este acoperișul rigid retractabil.
Dacă vehiculul nu are o carte service corectă, completă, cel puțin o revizie totală a acoperișului nu îl cumpărați.
Iar, motoarele sunt de concepție veche, poluante.
Dacă este o mașină cu un istoric clar, mai merge, altfel e o ruletă!

| Gligore2000 a răspuns (pentru romeo78):

Romeo78 ai dat numai raspunsuri aiurea la rubrica asta.
Cate SLK-uri ai avut pana acum?
Sunt in general masini de lux cu putini km, cele vechi fiind masini de colectie foarte cautate.

| Pauull99 explică (pentru romeo78):

Romeo, masina este perfect functionala si am primit oferta de la o cunostinta, nu de la ceva samsar de pe olx

| Eireann a răspuns:

O masina de 21 de ani o sa aiba probleme cu uzura indiferent cat de bine e intretinuta deci o sa ai abonament la mecanic. Cati km are la bord? Asta e foarte important sa stii. Mergi cu un prieten sau o ruda care se pricepe si conduce de cativa ani sa faca un test drive si apoi tine cont de sfaturile lor.

| Pauull99 explică (pentru Eireann):

220000 km la bord dintre care 20000 facuti in ultimii 5 ani, tata este mecanic si s-a ocupat de ea (refacut motor+ interior exterior)

| Pauull99 explică (pentru Eireann):

220000km la bord dintre care 20000 facuti in ultimii 5 ani. Tata este mecanic si a lucrat la masina, refăcut interior exterior+ rezolvat problemele la motor

| Hurin a răspuns:

Poti sa te si mariti cu masina ca aveti aceeasi varsta.

| Tito97 a răspuns (pentru Hurin):

Treaba ta ce faci, nu te-a întrebat nimeni. Opțiuni de alimentare,, în afara Bucureștiului'' sunt har Domnului, probabil prea ignorant să te interesezi. Pe lângă că ești paralel, o mai și arzi condescendent.

| Tito97 a răspuns:

Pe termen lung vei investi cât într-un Duster nou-nouț. Nu merită. Plus că autoritățile ne împing să cumpărăm electrice, dorind să mărească taxele de poluare de câteva ori, lucru stabilit de Comisia Europeană. Cele electrice au taxă 0. Pe termen lung e înțelept să investești într-una nou nouță electrică, crede-mă. Fundă?

| Hurin a răspuns (pentru Tito97):

Ma evacuez pe masinile lor electrice rolling on the floor. Unde alimentezi tu alea in afara Bucurestiului?

| suntserios a răspuns (pentru Hurin):

Ploiesti
Pitersti
Targoviste
Constanta
Buzau
Focsani
Giurgiu
Craiova
Caracal
Alexandria
Ramnicul Sarat
Harsova
Tulcea
Galati
Braila
Vaslui
Iasi
Falticeni
Suceava
Roman
Bacau
Piatra Neamt
Botosani
Siret
Campulung Moldovenesc
Gheorgheni
Colibita
Bistrita
Beclean
Sovata
Mircurea Ciuc
Baile Tusnad
Odorheiul Secuiesc
Sighisoara
Medias
Sf Gheorghe
Bran
Sinaia
Poiana Brasov
Predeal
Sinaia Hotel Pestera
Moeciu
Fagaras
Curea de Arges
Campulung
Ramnicul Valcea
Sibiu
Caciulata
Ranca
Paltinis
Sebes
Novaci
TgJiu
Drobeta
Oravita
Caransebes
Hateg
Deva
Lugoj
REsita
Timisoara
Arad
Hunedoara
Faget
Ciugud
Alba Iulia
Blaj
Tarnaveni
Marisel
Ineu
Felix
Oradea
Huedin
Cluj
Marghita
Zalau
Baia Mare
Satu Mare
Tg Lapus
Sighetul Marmatiei
Ludus
Turda
Covasna
Campina
Topoloveni
Onesti
Slanic Moldova
Adjud

| Tito97 a răspuns:

Există o mulțime de modele accesibile, până în 30.000 de euro.

| Tito97 a răspuns:

Nici n-ai înțeles ce am zis. Plictisit much? Vorbeam de mașini...