| alexandrughelber a întrebat:

La audi a4 b8, 2009/2010, exista limitator? Are limitator de viteza?

5 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin limitator.
Toate masinile sunt limitate la 250km/h si mai au o limitare ce nu lasa motorul sa treaca de o anume turatie, asta pentru a preveni defectarea lui datorita supra turatiei.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Are limitare de viteza.

| Celcareajuta a răspuns:

Nu, exista in schimb limitator la turatie ca sa nu te lase sa pleci cu scarturi. In general masinile limitate sunt la 250 si nu duce b8 2.0 pana acolo.

| alexandrughelber explică:

Cum sa nu ajunga la 250 daca in bord are 280/ motor de 2.0 si 140/145 de cai?

| Celcareajuta a răspuns (pentru alexandrughelber):

Nu conteaza ceasul de pe bord, ajunge la 218 km sau undeva pe acolo maxim conform specificatiilor tehnice ale celor de la audi.

Ceasul e la fel si la motorizarea de 3.0 care se duce pana acolo big grin