| AvM94 a întrebat:

Salut, la golf 4, pot scoate uleiul rosu de la servodirectie si sa pun verde, dar nu sa-l amestec...doar sa-l schimbi

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Il poti scoate pe cel vechi si poti adauga unul bun, nu conteaza culoarea, conteaza sa fie ulei de servodirectie cumparat si sigilat in recipientul lui ca sa nu zici ca ai primit unul rau de la cineva. Daca volanul nu e dur cand il invarti nu are rost sa faci aceasta manopera.

| AvM94 explică (pentru mgtow):

Se misca putin greu, si este la minim cel rosu, si am inteles ca cel verde este mai bun

| mgtow a răspuns (pentru AvM94):

Cand cumperi ulei de servo te uiti bine in rafturi si vezi care e unul asa mai scump pe ala il cumperi. Nu stiu ce uleiuri aveti voi in Romania dar se stie cand ceva e mai scump e de calitate.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa reusesti sa-l scoti pe tot, mai ramane in caseta si pe furtune ceva, chiar daca dai de volan stg dreapta de cateva ori cu furtunul de sub pompa desfacut.
Castrol ATF dexII este mai mult decat suficient.
Lichidul de frana si uleiul la cutia de viteze le-ai schimbat?

| AvM94 explică (pentru anonim_4396):

Nu, trebuie schimbate?

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut AvM, caseta de directie de pe Golf 4 nu are un buson de golire, dar poti sa o golesti demontand racordul de pe caseta, la care ajunge uleiul din vas. Interesanta treaba cu uleiul rosu, nu ma mir! VW recomanda CHF11S de culoare verde, dar poti folosi foarte bine unul compatibil ATF LA 2634. Bafta AvM!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

AvM, tu pune mai departe uleiul de culoare rosie, ca si cand cineva ti-ar vrea ràul, incearca si citeste aici, cati cretini pe lumea asta :
www.pieseauto.ro/ulei-hidraulic/vw/golf-4/

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Stimati utilizatori TPU, nu stiu daca altii dintre voi au incercat sa dea un raspuns la aceasta intrebare, dar deja unele raspunsuri le pot considera drept atentate la siguranta circulatiei pe drumurile publice. Cine raspunde daca un utilizator a luat de bun raspunsul ca uleiul ROSU este cel indicat de firma construtoare VW si chiar il foloseste apoi in doua-trei zile i se blocheaza caseta de directie? Sper ca am fost inteles stimati utilizatori, nu vreau funde nu vreau nimic absolut nimic, vreau ca cei care intreaba sa fie ajutati si informati corect! Viata mea nu sta intr-o funda!

| AvM94 explică (pentru Jicarean_Calin_1960):

Mersi o sa continui cu cel rosu

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru AvM94):

Continua, chiar asa, dai dovada de cata prostie exista in creierul tau si nimic mai mult!