| BuGsstormbunny a întrebat:

La golf IV am stopuri cu semnal fumuriu, din alea de Highline. Mi se pare ca cel drept bate mai tare ca cel stang. Nu am becuri arse. Oare de ce?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vezi ca becurile să aibă aceeași putere Înscrisă pe ele WATT.
Sau scoate-le din locașul lor, curăță un pic contactele de oxizi, vezi să nu miște în locaș și trebuie să se aprindă echlibrat

| OldSoul a răspuns:

Unul din becuri este mai slab/puternic decat trebuie, din acest caz apare problema.
Verifica becurile din amble stopuri sa corespunda puterea cu cea notata pe soclu.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru OldSoul):

Sau sigurantele, ceva nu este "egal" pe ambele parti...

| MihaiNicu23 a răspuns:

Poate doar ti se pare, ce sa zicc.