| anonim_4396 a întrebat:

La o baterie de motocicleta de 12V 6.5 Ah pot conecta leduri RGB? Daca da, cam cat m-ar tine asa estimativ 2 metri de banda fara ca bateria sa se incarce vreun pic...Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, se poate.
Nu pot aprecia cat o sa te tina, depinde de consumul benzii.
Poate doua ore, poate mai mult. Depinde si de starea bateriei.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a putea folosi o banda Led la acumulator, ai nevoie de un controller (cum este si acesta):
https://www.led24.ro/566-mini-controller-rgb-pentru-benzile-cu-led.html
In functie de programul folosit si de starea bateriei, un acumulator "poate tine" pana la 2-3 ore (sau mai putin).