| MelindaVictoria a întrebat:

Locuiesc in Bucuresti si am o masina cu norma de poluare Euro3 dotata cu instalatie GPL. Deoarece cat de curand o sa intre in vigoare taxa Oxigen, am si eu o intrebare: am vazut ca masinile cu euro3 GPL intra la exceptii, adica eu nu as plati taxa, insa stiti cumva daca aceasta regula se aplica si in urmatorii ani sau e valabila doar pentru anul 2020? Si ce se intampla cu masinile euro4 cu GPL pentru ca ele nu sunt mentionate nicaieri? Adica de ce euro3 e in exceptii si euro4 nu? Multumesc!

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine mergi la taxe si impozite unde plătesti si intreabă acolo, ei stiu legea si te vor ajuta.