| Comanvalentin97 a întrebat:

Salut lume! Am un suzuki vitara din '98 1.6 8v care merge întrerupt la relanti. Care ar fi cauza? Menționez ca segmenții și supapele sunt verificate, iar în turații mai mari motorul merge perfect.

4 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Verifica bujiile, mai poti incerca sa schimbi pompa de alimentare si filtrul de benzina, se poate sa fi prins mizerie

| Comanvalentin97 explică (pentru DaniTDCI):

Bujiile sunt ok, fisele la fel, doar ca atunci când scot fisa de la pistonul 2 nu se simte nimic doar ca se aude un mic zgomot ce pare fi de la delcou. Am sa încerc sa pun alt capac...

| DaniTDCI a răspuns (pentru Comanvalentin97):

Daca nu ai reusit sa faci nimic, strange putin capatul fisei cu un patent, asa fel incat sa ii faci gaura mai mica

| Ironwin a răspuns:

Verifica bujiile si fisele de la bujii, poate e de acolo.