| Alin06 a întrebat:

Salut, ma poate ajuta cineva cu niște sfaturi?
Am o navigație pe mașina un pioneer AVIC-F710BT din câte văd la interfața are port aux si bluetooth.
Stie cineva de unde as putea accesa aux in navigație ca nu-l gasesc de loc sau sa pun muzica de pe bluetooth, bluetooth-ul ma lasa doar sa ma conecteaz pentru apeluri vocale din câte am observat.
Mulțumesc frumos!

1 răspuns:
| niiiiy a răspuns:

Salut! Pentru a accesa intrarea auxiliară pe navigația Pioneer AVIC-F710BT, verifică dacă există o opțiune sau un buton dedicat pentru intrarea AUX pe panoul de control sau în meniul setărilor. De obicei, intrarea AUX este accesibilă prin selectarea sursei corespunzătoare pe ecranul navigației.
În ceea ce privește conexiunea Bluetooth, pentru a reda muzică de pe telefon, asigură-te că ai activat funcția de redare audio prin Bluetooth pe telefon și pe navigație. Apoi, în meniul navigației, ar trebui să poți selecta Bluetooth ca sursă audio și să conectezi telefonul tău la navigație pentru redarea muzicii.