| sskrillex96 a întrebat:

Salut! Mai revin cu o intrebare. Am un Audi a4 b6 1.9 tdi 101cp... Si vreau sa ii schimb motorul deoarece asta ma costa prea mult reparația..in fine! Am găsit motor fără anexe (este doar chiulasa, blocul motor cu tot ce inseamna, distribuția si capacul la culbutori) pe un site cu garanție si factura.
Ma interesează sa stiu de la cei care au schimbat motoare in afara de manopera pe ce o sa mai cheltui bani? Ma refer la tot felul de garnituri, ulei si altigel, suruburi care vor trebui puse altele noi cred, suporti motor probabil, deja am enumerat eu cateva..si cred ca mai sunt multe care imi scapa.

1 răspuns:
| Willis a răspuns:

Garniturile neapărat, restul ce mai merg, este opțional, dacă vrei, dacă nu, după verificarea pieselor atunci evaluezi starea, și decizi care le înlocuiești.