| Aalexander a întrebat:

Salut.
Masina mea e parcata in curte si ca sa nu mi inghete frana de mana peste noapte am lasat o in treapta 1. E bine asa?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu e o panta cat de cat abrupta nu e nevoie niciodata sa lasi frana de mana trasa

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Da, e bine. Ai grija cand apesi pe ambreiaj ca sa pornesti motorul, daca e putina panta o iei inainte sau inapoi si nu ai frane asa ca trage frana de mana inainte sa calci ambreiajul si pana pornesti motorul.

| Maioru a răspuns:

Da este bine!

| zaratu a răspuns:

Nu stiu

| georgetzop a răspuns:

Daca nu e paracta in panta nu e nevoie sa tragi frana de mana niciodata

| mgtow a răspuns (pentru georgetzop):

Si daca o lasa in panta cu frana de mana trasa da un cod portocaliu dimineata se trezeste ca i-a inghetat.

| AdyAdrian2000 a răspuns:

E bine stai linistit nu pleaca, sa nu uiti sa fi atent la pornire. cele bune!