| mariusT333 a întrebat:

Salut.Merita 3700E un Opel Vectra B 2001 1.6, 16v clima, geamuri elect fata, comp bord, comenzi volan, jenti aliaj, 5 anvelope michelin?

10 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu prea... In 2001 este probabil doar euro3, la banii astia sunt convins ca gasesti usor unul din 2002, cu euro 4. Stiu ca nu iti pasa daca deja este inmatriculat, insa valoarea lui de revanzare s-ar putea sa depinda si de asta.
Motorul nu l-as cataloga ca unul puternic (cred ca e vorba de Ecotecul de 101 cai), avand in vedere dimensiunile si greutatea masinii. Nu am date concrete, dar sunt convins ca obtii un consum mai bun cu un 1. 8 16V, intrucat cel de 1. 6 este putin subdimensionat pentru aceasta masina.
Ca si dotari, intr-adevar sta bine si sunt convins ca mai sunt altele pe care nu le-ai mentionat, cum ar fi ABS-ul.
Kilometrii de la bord nu sunt relevanti, o data pentru ca nu sunt neaparat reali (toate masinile din targ au fost ale unor bosorogi din Germania care mergeau cu ele duminica la biserica si in rest le tineau in garaj...), mai important este sa vezi cum si cat a fost folosita. Pentru asta trebuie sa te uiti la starea tapiteriei (portbagaj, scaune, mocheta, fete usi, plafon), dar si la uzura volanului, a schimbat-orului de viteze, a pedalelor. O masina care nu este ingrijita la interior iti garantez ca nu este in stare buna in nicio alta privinta.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Daca este inmatriculata in Romania se merita, dar inainte de toate fai o verificare tehnica la un service.

| emoboy a răspuns:

Da! Are motor bun, destul de puternic, dotariile ajung, anvelopele fff bune michelin depinde cat de uzate sunt. Opel este bun, dar uitete sa vezi cati km are in bord.Eu as lua pana in 200 000km!

| CaTaLiN41729 a răspuns:

Merita e chiar foarte bine

| flyflaviu a răspuns:

Nu

| cristiancristir a răspuns:

Eu cred ca merita daca este deja inmatriculat in Romania. Daca nu este inmatriculat nu merita pentru ca mai platesti foarte mult inmatricularea avand in vedere ca este euro 2.

| CatalinInside a răspuns:

Daca e inmatriculata merita, daca nu in niciun caz.
Incearca sa o scoti pana in 3500winking succes

| mariusT333 explică:

Nu e inmatriculata, are 140. 000 km reali, pusa pe tester nici o problema.inmatriculatul costa 250E masina e euro4

| bogdanbm a răspuns:

Depinde de starea masinii.

| wet2010 a răspuns:

Mi se pare cam mult si fii atent la cum porneste la rece in rest nu are probleme ca dieselul care are probleme cu pompa de injectie