| Patrick20061997 a întrebat:

Salut, merita in jur se 5600€ pe un audi a6 c6 cu motor se 2.0 sau 2.4 an 2004/2008 km peste 220.000?

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cu banii aia iti cumperi audi din 2013 din UK cu putini km conditie de circulatie mult mai buna nu rugina europeana cu probleme

| Patrick20061997 explică (pentru mgtow):

Nu te contrazic dar nu sunt in UK

| mgtow a răspuns (pentru Patrick20061997):

Si ce are exista avion te duci dupa ea si cu google translate comunici.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Doar dacă e vreun exemplar superb, plin de dotări, care a fost întreținut fără economie.
Dacă e o mortaciune banală din târg, cu logo Sline lipit cu superglue, 400. 000km și revizii făcute prin împrumut la CAR, nu merita nici 3000.

| Sofer a răspuns:

E o mașină mare și nu rentează sa dai atâția bani. Alternativa ar fi vw Passat b6 2008 dotat la bani aia.

| Digikey a răspuns:

Am doi prieteni care si-au luat A6 2017 cu 16.000 euro cu 220.000 km .Originali.Masina juri ca este noua.

Cele din 2004-2005 au trecut de mult de 500.000 km.
Eu am benzinara din 2010 cu aproape 500.000 km.am interiorul, banchetele, pedalele, volan din piele ca noi.

| Alverto a răspuns:

Salut
Un cunoscut de al meu a luat un X5 cu 4500-5000
Daca cauți bine găsești ceva foarte bun
Nu a avut probleme cu el până acum (2003)
Doar că a mai băgat bani pentru a arata agresiv

| RKBlue a răspuns:

Nu.
As zice sa mai pui macar vreo 2-3000 mii de euro (poti face imprumut) si sa iti iei o masina noua.

| Simpatic a răspuns (pentru RKBlue):

Si eu sunt fan masini noi si sustin aceasta metoda, dar ce masina isi poate lua cu 8000 de euro? Un logan care parca e facut din carton care rugineste, se pare ca astia de la Dacia nu au descoperit inca cum se trateaza chimic tabla inainte de vopsire...

| RKBlue a răspuns (pentru Simpatic):

Loganul e bun, parerea mea.
Stiu mai multe persoane care au, si nu am auzit sa aiba probleme.
Dar pana la urma depinde.
Am zis 2-3000 de euro, dar la fel de simplu poate sa imprumute si 10000.
Ideea e ca mereu o masina noua va fi mai buna decat una veche.
(dar sa nu isi ia ford)

| Simpatic a răspuns (pentru RKBlue):

Subscriu acestei pareri pentru ca masinile second hand sunt o loterie poti lua ceva bun in care sa nu bagi bani sau poti lua ceva cu o multime de probleme, eu unul nu as merge pe loterie in achizitia unei masini! Deci iti dau dreptate.
Dar o masina noua cat de cat ok din punctul meu de vedere incepe de la 15k euro in sus, adica sa ai ceva pe ea optiuni medii nu full si sa fie ceva de calitate, sa aiba plastice ok si asa mai departe.

| RKBlue a răspuns (pentru Simpatic):

Sunt perfect de acord.
Nu ar trebui sa joci la loto cand vine vorba de masini, caci ajungi sa joci la loto cu propria siguranta(unii par ca nu se gandesc la asta)
Am vazut si masinii de vreo 10k, bune si cu optiuni decente, dar normal ca cele mai bune vor fi la preturi mai ridicate.