| Emanuel_Cocut_1999 a întrebat:

Salut, merita sa fac chip tuning la un audi a4 b6 1.9tdi 101 cp din 2004? Ă facut cineva?

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Merita; ideea de "resoftare" nu chiar chip tuning, adica sa iti modifice soft-ul preferabil, nu sa iti puna altul prestabilit. Cauta-ti o companie/persoana de incredere, si o sa vezi diferentele. Daca ai componentele in regula, si toate cele cu un "Stage 2" (vorba vine stage 2) cum e prezentat pe internet ai ajunge in parametrii optimi de 130-140CP si 320 Nm. O sa observi diferenta, mai ales daca pastrezi acelasi mod de mers, si la consum.

| Emanuel_Cocut_1999 explică (pentru CM7YRE):

Multumesc

| CM7YRE a răspuns (pentru Emanuel_Cocut_1999):

Cu placere; vezi in ce stare ai componentele, fa un test cu un prieten cu VCDS daca ai cum, sa vezi presiunea din turbina, cat iti da pe injectoare, cantitatea injectata si ce mai ai tu nevoie, fa teste inainte si dupa; si-ncearca sa "tii la ambreiaj" adica nu drag-uri. In rest, masina in general o sa se comporte mai bine in functie de cine iti pune soft-ul, ce tip de soft e, etc...

| xerxes1 a răspuns:

O sa fii singurul.Sa ne spui si noua.