| RobertDrezaliu a întrebat:

Salut, mi am achiziționat un opel vectra b2 1.6 16v și am avut probleme cu butucul contactului, rămăsese blocat, l am schimbat și de atunci nu îmi mai merg gemurile electrice, oglinzile și castofonul, și am observat ca atunci când apas puțin mai tare pe cheie se aprinde becul de la geamuri și merg dar când deschid ușa nu mai merg

2 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Partea electrica a contactului nu e bine fixata, la înlocuirea butucului probabil s-a rupt vreo urechiusa si contactul e imperfect. Nu are legatura cu deschiderea usii, doar ca atunci probabil se misca si cheia in contact.

| NeaNicu78 a răspuns:

Posibil că partea electronică a contactului să fie uzată (contacte imperfecte), recomand consultarea unui electrician autorizat pentru o diagnosticare exactă.

Sănătate și vise împlinite.