| Prawn a întrebat:

Mi-am cumpărat recent un BMW X3, an 2007 din Germania și eram curios dacă ma puteți ajuta cu ceva. Vreau sa conectez telefonul prin bluethoot la navigație, apăs pe butonul de bluethoot, apare pe navigație searching dar la bluethoot-ul de pe telefon nu găsesc mașina. Credeți ca are ceva defecțiune?

1 răspuns:
| Sandor12921 a răspuns:

Exista doua variante:
1. Este posibil ca telefonul tau sa nu fie pe mod vizibil ( desi ma indoiesc) dar, daca este pe mod vizibil, este posibil ca versiunea de bluethoot a telefonului tau este mai avansata fata de cea de pe BMW X3 2007, asta daca nu ai fost aduse imbunatatiri la sistemul multimedia al masinii!
2. Este posibil sa existe o defectiune la bluethoot-ul masinii, am avut si eu o problema asemanatoare la un Mercedes, din 2009, a fost dus la service, unde s-a schimbat un fel de chip (Nu stiu exact cum se numeste, este o denumire specializata) iar de atunci, pana ce am vandut masina, a mers,