| Icf_Alex_1995 a întrebat:

Salut, numele meu este alex am 18 ani si doresc sa imi cumpar un motor kawasaki ninja 250 R care are 24 kw ( 33 cp ).
intrebarile mele sunt : - cu a2 pot sa il conduc?
- cati km/h prind cu 33 cp cu acest motor evident?

Răspuns Câştigător
| black34white a răspuns:

Puterea maxima este de 168 km/h happy probat de mine happy.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG 195/2002, la categoria A2 se incadreaza, citez:
"c) categoria A2: motociclete cu puterea maximă de 35 kW, cu un raport putere/greutate care nu depăşeşte 0, 2 kW/kg şi care nu sunt derivate dintr-un vehicul având mai mult de dublul puterii sale;"
Daca greutatea nu depaseste 175 kg poti conduce motocicleta cu permis de conducere categoria A2.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da il poti conduce cu A2

| Icf_Alex_1995 explică (pentru suntserios):

Si cam cat prinde motoru asta, sunt curios sa vad daca se merita daca nu raman pe masina happy!?

| Icf_Alex_1995 explică (pentru black34white):

Mersi cu cei 33 cp nu ma asteptam sa prinda asa mult eram multumit daca prindea macar 120. happy mersi ai funda si multumesc si tuturor celorlalti pentru rasp.

| black34white a răspuns (pentru Icf_Alex_1995):

130 km/h prinde o yamaha yzf r125 testat tot de mine.

| black34white a răspuns (pentru Icf_Alex_1995):

Puterea maxima este de 168 km/h happy probat de mine happy.