| Scandi a întrebat:

Salut! O intrebare legata de grupul VAG (passat cc facelift)
03262-Comfort restriction
Fault Status: 00100000
fault priority: 6
fault frequency: 2
Am și cântarele la lumini rupte, ar putea avea vreo legatura cu sistemul de suspensie comfort/sport? Daca nu. care ar putea fi problema?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sa stii ca ti-am vazut intrebarea din prima, dar daca nu e eroare citita de testerul meu, degeaba. Poate e un log de acum 3 luni, poate se sterge eroarea, poate nu...
Cu codul de VAG e ceva mai greu sa gasesti o semnificatie, d'aia prefer sa conectez un tester de service, care imi da un cod universal, cu o semnificatie mai usor de gasit in Autodata.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Uite ca a postat cineva un log asemanator, si are intr-adevar legatura cu senzorii pentru faruri.
https://vwforum.ro/topic/66237-probleme-caracteristice/page/56/

Tu ai pus o singura eroare, nu te ajuta cu nimic daca nu faci legatura intre toate erorile + parametrii, in unele cazuri.

| Scandi explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da, mai am 2 erori legate de cantarele la faruri stanga + dreapta, le am verificat si intr-adevar sunt rupte. am incercat sa sterg si eroare din tester. a functionar doar pentru sport/neutru si cand am pus in comfort a inceput iar sa palpaie. o sa schimb cantarele si poate cine stie. poate chiar au legatura cu suspensiile