| Joneleth a întrebat:

Salut oameni faini! De putina vreme am o problema la un Chevrolet Lacetti 1.8. Cand dau sa plec de pe loc si dau sa accelerez nu vrea sa plece normal ci imi scade din turatie si eventual imi moare motorul daca continui sa accelerez. Asta nu se intampla des ci total random, nu imi pot explica ce poate sa aiba. Niste sfaturi mi-ar fi de folos! Multumesc

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eventual, nu pleca imediat de pe loc dupa ce ai pornit motorul.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Sa nu fie probleme la clapeta de accelerație dacă spui ca o accelerezi iar ea nu răspunde la pedala.

| AnghelVictor a răspuns:

Aceiași simptome am și eu la un Chevrolet lacetti 16 și nu îi găsesc problema care ar fi