| Florin202017 a întrebat:

Salut, pentru cunoscatori si mecanici
am un Linhai 300 2x4 si am o problema cu el, s-a oprit brusc la relanti si am reusit sa-l pornesc doar dupa cateva incercari si am observat ca merge anormal, pierde din putere cand accelerez usor dar daca accelerez mai tare merge bine, porneste greu si la relanti nu mai sta pornit. Dupa cateva verificari am observat ca furtunul de la carburator este destul de crăpat si uzat (Posibil sa fie o cauza).
Specific si ca am mers putin si fara ulei pentru ca am observat ca imi consuma, asa l-am cumparat si nu stiam ca consuma ulei asa de mult.
Am comandat furtunul de la carburator si ramane de vazut daca este din cauza asta, aveti idee ce ar putea fi? La momentul de fata reusesc sa il pornesc si merge dar anormal cand accelerez si las brusc, daca dau viteza merge bine.

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

Întreabă și tu de Ferrari, Lamborghini sau măcar BMW - că dintr-astea au userii TPU. Nu întreba de chinezării că nu-și permite nimeni de pe aici.