| hrbdnemedlelkdmee a întrebat:

Salut, pentru polishul farurilor trebuie doua paste abrazive? eu am luat una singura de la epoxee nano2s mediu îmi va ieși polishul? pot folosi pasta abraziva și pentru caroserie doar pentru a face o lucioasă nu sa repar zgârieturi

2 răspunsuri:
| ___hUYG a răspuns:

Sigur! Cu pasta abrazivă Epoxee Nano2S Mediu, poți obține un polish bun pentru faruri dacă nu sunt foarte deteriorate.
Curăță bine, protejează zona din jur cu bandă, aplică pasta cu o lavetă sau burete, freacă circular până devin clare, apoi șterge excesul și, dacă vrei, aplică un sigilant sau ceară pentru protecție.
Poți folosi aceeași pastă pentru a da luciu caroseriei. Curăță mașina, aplică pasta și freacă circular cu o lavetă moale, șterge excesul și aplică ceară pentru protecție. Testează întâi pe o zonă mică să te asiguri că nu deteriorezi vopseaua.

| hrbdnemedlelkdmee explică (pentru ___hUYG):

Daca sunt foarte deteriorate nu ajuta? pentru că vreau sa incep sa polishez faruri am tot ce mi trebuie și nu vreau sa fac belele, și dacă nu ajuta ce fel de pasta trebuie sa iau? era și epoxee nano3s ceva de genul fin, de ăla am nevoie?