| nicusor222 a întrebat:

Salut. Plec la mare cu masina și pe centura București, mașina începe sa trepideze când acceleram, opresc și motorul bate de am zis ca se rupe. O opresc și o repornesc, motorul functioneaza normal și trage normal 20 de km, din nou începe sa facă. O repornesc din nou și nici ca a mai făcut ceva pana la mare. Oare de la ce face asa ceva? Volanta se auzea la ea dar foarte ușor. Nu cred sa bata motorul în halul ala sa fie de la ea. Motorul 1.9 de 105 cai, Octavia 2.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ar putea fi o problema de alimentare.
Du-te la un mecanic, lasa netul.

| romeo78 a răspuns:

Poate fi din cauza lărgirii lagărului prin care trece arborele care face legătura între motor și cutia de viteze, ținând cont că trepidațiile apar la accelerație.
Dacă ar fi doar de la tampoanele care susțin motorul, ar vibra de la pornire, din relanti.

| dinaprilie a răspuns:

Poate vreun tampon

| BuLaNNNeL a răspuns:

Așa și la mine, mi-au zis că îs 2 tampoane care bat și trebuiesc schimbate + alte piese pe lângă + manopera, între timp am găsit un motor ies mai convenabil laughing. Deja a început să-și piardă și din forță, nu mai trage. du-o din timp sa nu pățești la fel.

| Adrian5575 a răspuns:

Un injector care nu isi face treaba. Pune-o pe tester si vezi ce da.