| GeorgeCiorba a întrebat:

Salut prieteni! Ce ziceti, un camion roman diesel (Raba) ar putea merge pe păcură?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

| Simpatic a răspuns:

Asa cum a spus si colegul mihai 69 toate dieselurile vechi pot functiona fara probleme cu ulei de floarea soarelui ars sau cu ulei de motor (auto) folosit, dar nici una nici alta nu stiu unde vei gasi pentru ca conform legii uleiurile uzate, folosite casnic cat si in industrie trebuiesc reciclate pentru ca sunt daunatoare mediului!
daca ai o cunostinta la un service auto roaga-l sa iti dea asa un 10-20 de litri de ulei vechi de la automobile, cele pe care ei le scurg in butoaie, ma refer la uleiul inlocuit la fiecare revizie a masinii. sa vezi daca am dreptate sau nu.

Bula
| Bula a răspuns:

Cu pacura in nici un caz.
Pacura vine din pamant plin de impuritati, e si prea groasa, arde greu.

| mihai69 a răspuns:

Nu, dar merge bine cu ulei de floarea soarelui, chiar și uzat (de la McDonalds de pildă, da' ăia nu cred să-ți dea, au deja programe speciale de reciclare).