| Y3aaHH a întrebat:

Revin cu o problema. Am un BMW 120d de vreo 5 ani. Bun, problema este ca nu merge sa il mai pornesc. Cand bag cheia in contact si apas pe buton sa-l pornesc imi arata un semn(m-am uitat in carte si zice: Engine fault under high load. High load on the engine will result in damage to the catalytic converter. Engine fault with adverse effect on exhaust emissions) si nu stiu ce trebuie sa-i fac sad
A, si inca ceva, imi mai apare ca nu functioneaza ABS-ul si DTC-ul sad
Va rog mult, ajutati-ma sau lasati-mi un ID de mess ceva, URGENT, dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Motor supraincarcat! Or ai o eroare in computerul de bord, or daca nu acele indicatii spun ca motorul este in suprasarcina, si sa verifici emisiile de noxe, poate fi or o problema de la motor, or esapamentul infundat, or galeria de evacuare, or doar catalizatorul infundat! Nu prea are cine si ce sa iti spuna nici cel mai bun mecanic pana nu pune testerul pe ea! Te sfatuiesc sa consulti un service fiindca este pacat de masina sa o strici dintr-o asemenea prostie!

1 răspuns:
| sPikeee a răspuns:

Cel mai sigur te duci la un service auto si il urci pe rampa iti spun ei exact ce are.