| AdiMihai25 a întrebat:

Salut soferi profesionisti,
În echipaj.
Încep programul, conduc 02:30min din 4:30.
Colegul 4:30
Eu : 4:30
Colegul 4:30
Pauza 9 ore sau mai pot conduce restul din prima etapă, adica cele 2 ore care mi-au ramas sau se dau in pierdere?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

9 ore neaparat... nu mai poti conduce daca nu ai 9h odihna

| AdiMihai25 explică (pentru mgtow):

Chiar dacă nu am făcut 4 ore 30 in prima etapa si mi-a mai rămas timp ...se pierde nu?

| mgtow a răspuns (pentru AdiMihai25):

Da

| RefinedStrings a răspuns:

Daca calculezi de cand ai început prima oara alea 2 ore, pana in momentul in care vrei sa conduci iar, sunt mai mult de 15 ore. Ceea ce inseamna ca trebuie sa inchizi programul (minim 9 ore pauza).
Asta e cea mai simpla explicatie.

Succes!

| Tudor_Marin_Bogdan_1989 a răspuns (pentru RefinedStrings):

Pai dacă a plecat în echipaj, cum nu are voie mai mult de 15h