| sskrillex96 a întrebat:

Stie cineva cat costa la un service schimbarea tuturor furtunașelor de vacuum la masina?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mi-e frica sa fac un calcul, pentru ca alea se gaseau doar originale, si costa cate 150 de lei cel mai mic. Am intrebat pentru Ford din 1999, imi trebuia un furtunas ca un pai, dintre egr si solenoid; costa 160 de lei. Am luat furtun la metru, si l-am pus pe ala.

| sskrillex96 explică:

Ma refer la furtunasele de la electrovalve. Acestea se gasesc la metru si sunt ieftine. Vreau sa stiu aproximativ cat costa manopera de schimbare

| Gabriel_Dragut_1996 a răspuns:

Salut!
Manopera nu este foarte scumpă, depinde și ce mașină ai, ce motor, dar nu trece de 100 maxim 150 de lei.

| sskrillex96 explică (pentru Gabriel_Dragut_1996):

Mersi de raspuns! Cred ca ai dreptate ca difera de masina, la unele trebuiesc date o gramada de plastice jos ca sa ai loc sa lucrezi. Am un Audi a4. Trebuie scoasa doar carcasa de la filtrul de aer si se face loc suficient sa lucrezi lejer