| XcobraX a întrebat:

Salut,stie cineva cum pot deschide circuitul de caldura la calorifer manual ca mi s-a stricat rotita mentionez ca am o skoda octavia 2 2007 si clima este manuala.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-ar putea sa fie vorba despre o clapeta de aer, nu despre un robinet. Cel mai usor este sa schimbi modulul de comanda a climei, adica butoanele alea din bord. Ca sa nu demontezi tot bordul, pentru a ajunge la clapetele/robinetul care te intereseaza.

| carevaescu a răspuns:

Pai deja e manual. Inlocuieste rotita, si pana atunci scoate rotita veche si inarmeaza-te cu un patent.

| XcobraX explică (pentru carevaescu):

Pai da da mi-a iesit si tija aia care pleaca din buton si voiam sa stiu unde se afla robinetu ala