| Flo193 a întrebat:

Stie cineva cum pot monta pe un BMW e46 un modul de inchidere centralizata cu doua telecomenzi (aftermarket).La mine nu mai merge sa inchid masina din cheie. Stiu ca i se leaga in spate la torpedou. Multumesc!

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La un electrician auto. Cam toti se ocupa de inchiderile centralizate, inclusiv montarea de la 0.

| Flo193 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am intrebat cum pot sa il montez nu unde.Nu vreau sa merg cu ea la un electrician.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Flo193):

Ok.
Uite si raspunsul:
Nu poti, daca nu esti electrician.
Isi prind urechile si mecanicii amatori, de incepator nici nu se pune problema.

| Flo193 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

De ce sa nu pot, am nevoie de schema de la modulul din spate de la torpedou, am montat si pe un e36 dar la asta nu stiu care is firele, la acela am gasit o schema pe net dar la asta nu am gasit nimic.

| Flo193 explică (pentru Flo193):

Nu a mai fost nevoie sa o montez am reusit sa o fac pe cea originala, era iesita mufa de la antena pentru inchiderea centralizata ce se afla in oglinda retrovizoare, am reinitializat cheia si gata, dar am reusit sa o probez si pe cea aftermarket, am legat-o pe butonul de inchiderea a usilor(cel de langa butonul de avarii) am luat plus si minus de la bricheta pentru modul iar de la butonul de deblocare sunt doaua fire unul rosu\galben si unul maro\negru (cele la care vin legate firele de la modul) si a funcționat si aia. Deci se poate si fara sa nu iti prinzi urechile!

| Danielany a răspuns (pentru Flo193):

Salut imi poți spune culorile firelor pe care le-ai legat?

| Flo193 explică (pentru Danielany):

Rosu\galben si unul maro\negru