| Kapss a întrebat:

Sunt cam indecis. am tot gasit anunturi pe autovit cu BMW-uri la 2.000 euro ( insa neinmatriculate unele ) si masini simple/normlae, cum le spun eu, la acelasi pret ( Seat, Golf, etc ).
Problema mea nu e taxa de inmatriculare, ci care model e mai bun.
Dau FUNDA pentru un raspuns bun.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

BMW la 2000 euro sunt probabil niste cazane alergate peste 300.000 km si pline de rugina.

la masinile alea normale cum le zici tu ai sanse mai mari in 2000euro sa gasesti ceva decent

| Kapss explică (pentru suntserios):

BMW :
http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-318-ID4pcqdN.html#145fe94088

GOLF :
http://autovit.ro/anunt/volkswagen-golf-iv-ID7GeA0N.html#0499caf9c9; promoted

Pe care ai alege-o? sincer
Da-mi si tu un exemplu de o masina buna in banii astia.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

BMW-urile sunt niste kart-uri de scos fum si de spart bani (nu se strica, dar mananca bani si cauciucuri in cantitate mare).
Golful e un model VW, a carui platforma se produce si sub numele de Seat Leon.
E prea complicat de explicat, de la nivelul asta...
Ca sa-ti zic o masina buna, pe care am recomandat-o si acum 2 minute altcuiva, ia-ti Focus 1.8 TDCI. Fuge, consuma putin, nu e scumpa si e fiabila.
Daca vrei masina de fuga dar mai omeneasca decat BMW, cauta o Astra G de la 1.8 in sus, pe benzina.
Sau o Alfa Romeo 156, tot de la 1.8 benzina in sus.
Astea sunt masini de fuga care pisa aproape tot in cale, dar fata de BMW nu nu ajung prin copaci, iar fata de VW (Seat) nu fac ca niste carucioare in curbe.