| abyy95 a întrebat:

Salut sunt clasa am 17 ani si sunt cls a X a profil auto...este adevarat ca daca esti la un profil auto poti da de permis la 3 luni dupa ce ai implinit 17 ani? ..am inteles ca permisul de conducere se poate ridica ..tot la 17 ani.dar pentru a merge in afara localitatii in care esti iti trebuie un insotior cu permis cu o experienta de 10 ani

Răspuns Câştigător
| btzdragos a răspuns:

Nu poti fae scoala de soferi decat cu 3 luni inainte sa fci 18 ani dar examenul trebuie sa il sustii doar in momentul cand ai facut 18 ani ....care iti spune ca ai voie de la 16-17 ani is aberatii... funda

3 răspunsuri:
| Goghez_Irina_1993 a răspuns:

Da e adevarat. FUNDA?

Răspuns utilizator avertizat
| CBogdan a răspuns:

Abyy...
Iti voi scrie niste randuri din Codul rutier pe care il am acum in fata mea si pe care l-am cautat special pentru. aceasta intrebare:

''Varsta solicitata pentru permisul de conducere:

Cat. A, B, BE, ...etc.-->Cel putin 18 ani;

Cursurile practice de conducere se pot incepe cu cel mult 3 luni inainte de implinirea varstei prevazute de lege pentru categoria respectiva, ''

O seara buna in continuare! big grin