| shacoAP a întrebat:

Sunt din jud Iasi si vreau sa fac scoala de soferi la Roman. Am nevoie de mutatie facuta pentru a ma inscrie la scoala? De ce documente am nevoie pentru a face mutatia?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a face scoala de conducere n-ai nevoie de nimic, poti s-o faci oriunde in Romania.
Problema este examinarea, aceasta se poate sustine numai in judetul de domiciliu sau de resedinta (flotant). Si este bine sa faci scoala de conducere in localitatea unde vei sustine proba practica, iti va fi mai usor deoarece vei cunoaste circulatia de acolo.

1 răspuns:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Pentru scoala nu-ti trebuie mutatie. Dar examenul trebuie sa-l dai in judetul unde ai domiciliul.