| Daviduku77 a întrebat:

Salut, sunt în Germania și am o problemă cu un vehicul Ford Fiesta 1.3 benzină 2003, acesta nu mai pornește, are probleme la tabloul de siguranțe și mașina este înregistrată pe România. Ce pot face în acest caz ca să scap de această mașină și să nu o mai duc pe platformă în România? Vreau să o duc la Remat pot s-o duc la remat în Germania cu documente de România?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa o radiezi din circulatie ai nevoie fie de un certificat ca a fost casata, fie sa demostrezi ca ai teren unde poti tine masina dupa radiere.

acu, daca o sa iti accepte certificatul de casare din Germania... nu stiu, ar trebui sa da.

| mihai69 a răspuns:

Ar trebui să poți, de ce nu?