| Ciprian1994 a întrebat:

Sunt interesat sa dau de carnet...Problema e ca nu am masina. As vrea sa stiu daca nu conduci, uiti? Vreau sa dau de carnet ca stiu ca pentru studenti e mai ieftin si stiu daca ai carnet de conducere reprezinta un avantaj in vederea unui job

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai si uiti, mai pierzi din indemanare, dar te obisnuiesti odata ce incepi sa conduci

| mgtow a răspuns:

Daca nu conduci pe o perioada indelungata pierzi simtul pedalelor si o sa fie mai complicat sa te adaptezi din nou, masinile fara schimbator manual au mai multa usurinta de conducere chiar daca nu conduci 8 ani te urci de parca ai condus ieri sa zicem

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dupa ce faci scoala, iesi la un nivel slab de 'soferie'. Daca nu conduci anul ala, dupa 2-3 ani de permis, in care ai condus doar la scoala, ai emotii mult mai mari, si ti-e foarte greu sa-ti aduci aminte ce ai invatat la scoala, apoi trebuie sa inveti sa conduci singur... Eu nu te sfatuiesc sa faci asa ceva.
Ori cumperi un harb, sa ai ce conduce macar o vara, ori nu te mai inscrii la scoala.
Daca inveti sa conduci ok, poti sa te lasi si sa te reapuci oricand, nu mai uiti. Dar daca te lasi la nivel de incepator, pierzi reflexele pe care abia incepeai sa le 'prinzi'.