| Dedozaurul1 a întrebat:

Salut TPU! Acum cateva zile am gasit o gaura mica, perfect rotunda in catalizatorul motocicletei. Este o honda cbr125r 2014.
Intrebarea mea este: Este normal sa aiba acea gaura in catalizator? Ea este extrem de mica si perfect rotunda, nici cu burghiul daca faci nu iese asa perfecta.
Nu de alta, dar am RAR-ul programat peste 2 saptamani si imi este putin frica. Va multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred ca este normal. Catalizatoarele normal sunt perfect inchise, ca gazele sa treaca prin acele canale mici din el.
Gaurile sunt date de obicei de "mecanici" care confunda pusul gresiei cu industria auto/moto, si au impresia ca fac un bine motorului daca il scot din parametrii de fabrica.

| RaduRobertRO a răspuns:

De RAR e posibil sa treci, dar nu e ok sa ai acea "mica" gaura. Mergi la un service si incearca sa rezolvi.