| Recolciuc_Mihai_1976 a întrebat:

am 14 ani jum. si am ocazia sa imi iau un kawasaki ninja 250r, merita sa il iau, nu m-am mai dat niciodată pe o motocicleta cu schimbator si as vrea sa ma învăț

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru o asemenea motocicleta cred ca este necesar permis de conducere de categoria A2, pentru a circula legal pe drumuri publice si acesta se poate obtine doar de la 18 ani.
Sigur ca o poti folosi pe terenuri virane, camp, curte, drumuri care nu sunt publice, etc dar sunt de parere ca este prea mult pentru varsta ta. Asteapta pana faci macar 16 ani si sa incepi cu o motocicleta mai mica, de la aceasta varsta poti obtine categoriile AM sau A1.

| sierra1 a răspuns:

"mertă..." - fără preț, e o intrebare inutilă

| florin926481f a răspuns:

Nu merita sa il iei daca ai 14 ani, daca aveai 18 da.
Si sa nu il iei de acum ca iti bati joc de el pe camp.