| 5t3fan a întrebat:

Am 14 ani si mi-am luat motocicleta de teren ...are motor de 49 si 4 viteze, intrebarea este daca pot circula cu ea pe strada?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici sa nu te gandesti, este infractiune.
Avand motor de 49 cmc se incadreaza la moped si trebuie sa ai minimum 16 ani si certificat de absolvire a cursurilor de legislatie rutiera. Numai bine!

2 răspunsuri:
| Modric a răspuns:

Salut! Din pacate la o asemenea motocicleta si la varsta ta nu poti circula cu ea pe strada..LA varsa aceasta iti este permis sa mergi doar cu un scuter pe strada si asta sa ai atestat dar pentru motocicleta ta de abia la 18 ani. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| ƛƝƊƦЄЄƛ a răspuns:

Nu.