| Feitan a întrebat:

am antigelul in masina peste maxim, cum pot sa scot excesul?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Daca nu este foarte mult in exces il poti lasa asa, si daca neaparat vrei sa scoti, poti face asta cu o seringa.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O pipetă mai mare:

https://www.emag.ro/......DHS5JCBBM/

| Panamax a răspuns:

Surplusul este dat afara automat, nu trebuie sa-ti bati tu capul cu asta.

| Feitan explică (pentru Panamax):

Sa stii ca a mai scazut nivelul, dar e normal? unde se duce surplusul? Masina e o skoda fabia 1, 2006 1.4 TDI, e o masina destul de veche.

| Panamax a răspuns (pentru Feitan):

Il da afara pe la supapa de suprapresiune, fiind cald se evapora imediat si nu se mai observa urmele.

| Unsfatbun a răspuns:

Foarte simplu: cu un clește, patent sau o șurubelniță, desfaci clema de la vasul de expansiune.
Trebuie să ții cont că acest lucru poți să-l faci doar când motorul este rece.
Succes.

| 9Florin9 a răspuns:

Cu o pompita din aia de bormasina.