| Laurrrentiu a întrebat:

Am luat categoria A2 si din cate am vazut, nu sunt motociclete de 400cc, singura pe care am gasit-o si mi-a placut a fost kawasaki zxr 400 din 1997. http://www.olx.ro/oferta/kawasaky-zxr-400-ID3TsQ6.html#f 36f56bba5. As vrea sa stiu daca se poate merge cu aceasta motocicleta cu categoria pe care o detin ( A2). Nu stiu sigur cati cai putere are sau care este treaba cu acesti ( Kw). Va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine si ce variante de motociclete as putea sa conduc.

Răspuns Câştigător
| Kreefy a răspuns:

Motocicleta specificata de tine are 398cc, 58cp, 43kw.
Nu conteaza cati cc are motocicleta, conteaza puterea, aceasta este limitata la 35kw pentru categoria A2.
In concluzie, cu A2 poti conduce motociclete pana in 35kw, adica maxim 47cp.
Succes in cautarea motocicletei potrivite pentru tine.

| Laurrrentiu explică (pentru Kreefy):

Si aceasta motocicleta se poate limita pentru a putea fi condusa cu categoria aceasta?

1 răspuns: