| mihneabanana a întrebat:

Salut TPU! Am o dacia logan 2017, motor 1.2i, este o intrebare stupida dar eram curios daca as putea pune turbo charger pe ea sau poate nitro. Nu intentionez sa pun doar ca nu sunt prea bun la masini si voiam sa stiu de la cei mai pasionati care stiu

2 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Pe cutiile de conserve de la Dacia cu motor de ascutitoare poti pune ce vrei dar in portbagaj si impachetate bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maxim o pui pe gpl, ca la motoru ala explodeaza tot, cred ca daca ii pui si benzina premium se strica la cat e de slab.Cum sa iei logan cu motor de 1.2 cand stii ca exista 1.5 diesel, cum?