| anonymous00702 a întrebat:

Salut TPU
Am o dacie 1310 si nu mai am pornit-o de 16 ani ce parere avei eu vreau sa o duc la rabla dar nu sunt sigur daca o primesc, vopseaua este intacta doar la usi jos este putin mancata de rugina(instalatia electrica merge se aprin doate beculetele din bord. are doar 22177 in bord), interiorul este curat.
Mie imi trebuie si la muncile de camp.
Ce parere aveti sa o repar sau sa o duc la rabla?

Răspuns Câştigător
| Catalin0486 a răspuns:

De primit, o vor primi in programul rabla, cel mai bine ar fi sa verifici cu un specialist care este motivul pentru care masina nu porneste, iar daca pisa sau piesele de schimb nu costa foarte mult ar fi bine sa o repari.Nu cred ca exista o masina mai potivita pentru munca fizica decat Dacia.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fa-i niste poze, daca nu e coapta si are piesele originale, se vinde pe vreo 700 de lei, si vei avea placerea sa o stii 'colectionata', nu topita.
Daca ai poze, pune un anunt pe site-ul asta www.1300.3xforum.ro
Sau poti sa ceri acolo o parere, daca e reparabila, buna de dezmembrat, sau de dus la rabla.

| Caddy14 a răspuns:

La rabla iti ia doar o masina functionala, din cate stiu eu.