| Dexter_Ciprian_1994 a întrebat:

am o intrebare...Azi am dat sala si eu nu am mai citit la sfarsitul examenului daca am fost admis sau nu.dar banuiesc 80% ca am picat stiu sigur. iar domnu politist mi-a scris ADMIS pe dosar,,cand dau traseul,,, domnul politist care va sta cu mine va vedea cu cate puncte am luat sau nu sala? sau se va uita doar pe dosar si va vedea ADMIS.

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

La DRPCIV Brasov asa se procedeaza, verifica daca dosarul si taxele sunt platite, iti spune pe data X daca iei sala. Dupa care cu acel cod de bara te duci la monitorul touchscreen, ai scannerul acela scanezi bucata de hartie, iti apar datele (nume, prenume, CNP) dupa ce termini examenul de teorie te duci la ofiterul care supravegheaza sala de examinare. Acolo el stie numarul de puncte. Iti complecteaza acel tabel cu rezultatele tale (numar puncte, data, admin/respins, semnatura ) Daca ai luat sala indiferent cu numarul minim de puncte 22 (pentru categoria B) ramane dosarul la ei pana la examenul de proba practica. In dosar o sa iti mai apara inca 1 hartie cu un tabel de punctaj si 3-4 poze cu tine. Dupa ce termini examenul practic militanul de prefectura te pune sa scrii pe aceea hartie. Am finalizat examenul de proba practica la ora de, data de x, si te semnezi de 2 ori.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ti-a scris admis inseamna ca ai facut punctajul minim cerut.

| viotedy a răspuns:

Ai luat sigur.calculatorul nu greseste.

| Dexter_Ciprian_1994 explică (pentru viotedy):

Stiu ca nu greseste de asta zic ca stiu ca nu am luat dar pe dosar scrie admis.

| AgathaRo a răspuns:

Iti scrie ai tabelul cu cererea acolo de regula se scrie numarul de puncte, data. Daca nu ai dosarul la tine inseamna ca ai luat sala. Daca pici examenul atunci iti inmaneaza dosarul si revii data viitoare.

| Dexter_Ciprian_1994 explică (pentru AgathaRo):

Pai toti cei care au luat sala au plecat cu dosaru sa se programeze pentru traseu si scria admis la ei.dar eu stiu sigur ca nu am facut 22 de pct si dmnul acela mi-a pus admis...sa nu fie apoi scandal cand dau traseul asta ma intreb eu.

| AgathaRo a răspuns (pentru Dexter_Ciprian_1994):

La DRPCIV Brasov asa se procedeaza, verifica daca dosarul si taxele sunt platite, iti spune pe data X daca iei sala. Dupa care cu acel cod de bara te duci la monitorul touchscreen, ai scannerul acela scanezi bucata de hartie, iti apar datele (nume, prenume, CNP) dupa ce termini examenul de teorie te duci la ofiterul care supravegheaza sala de examinare. Acolo el stie numarul de puncte. Iti complecteaza acel tabel cu rezultatele tale (numar puncte, data, admin/respins, semnatura ) Daca ai luat sala indiferent cu numarul minim de puncte 22 (pentru categoria B) ramane dosarul la ei pana la examenul de proba practica. In dosar o sa iti mai apara inca 1 hartie cu un tabel de punctaj si 3-4 poze cu tine. Dupa ce termini examenul practic militanul de prefectura te pune sa scrii pe aceea hartie. Am finalizat examenul de proba practica la ora de, data de x, si te semnezi de 2 ori.

| comsacodrut a răspuns:

Ai luat sigur