| unsimplubaiat123 a întrebat:

Salut, TPU! Am o intrebare la care nu am gasit raspuns niciunde pe net. Cand pornesc masina cat trebuie sa tin mana pe cheie? Vorbesc de acea treapta intre contact si pornirea propriu-zisa. Eu cand o pornesc tin mana pe cheie pana aud motorul ca a pornit. Vi se pare mult? Tata asta mi-a reprosat si de asta mi-am pus serios aceasta intrebare.

Răspuns Câştigător
| NisipLaMare a răspuns:

Sa nu fie in viteza. Ambreaj apasat, cheie rasucita 1 data pana se sting toate beculetele de pe bord, si la urmatoarea rasucire trebuie sa porneasca in 1 secundă sau mai putin.

Nu trebuie sa gâfaie sa auzi eu stiu alte sunete care nu ar trebui sau sa tremure masina pana porneste.

Nu merge la secunda trebuie la service.(verifica uleiul inainte sa o pornesti)

Bafta