| lau23 a întrebat:

am o nelamurire ce ati alege intre o motocicleta si o masina sau a doua varianta o masina mai scumpa? mie imi plac mult motocicletele si in plus tatal meu a avut una, imi doresc si mai tare...

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca asta iti doresti, ia-ti.
Si asa la ce drumuri avem in Romania (nu ma refer la gropi), masina scumpa nu prea merita, mai ales daca esti si incepator.

| lau23 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Eu fac 16 ani si ma bate candu sa-mi iau a1 acuma un motor de 125 daca se poate si modificat... si o masina gen bmw sau chiar logan... tata a avut motor la vandut din cauza probelemlor acu mie imi este frica ca s-ar putea sa nu am sprijin din partea parintilor banii am sa-mi iau carnet si un motor din ce mi-a dat bunica si din bursa dar totusi.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De obicei motocicleta o iei asa ca hobby iar masina ca necesitate

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

O masina. Fiindca vreau sa mor in patul meu.

| ombladon a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Da,iti cumperi masina si te bagi ca o oaie in intersectie, te loveste un motociclist si mori...

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru ombladon):

Avand in vedere ca nu am murit pana acum inseamna ca stiu sa conduc o masina.

| ombladon a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Nu au intrat zilele in sac.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru ombladon):

Cred ca ma confunzi cu altcineva, probabil cu tine. Nu toti murim la volan... Nu toti alergam cu masinile. Nu toti ne bagam fara vizibilitate.
Cand esti calare pe motor e suficient sa traga unu de volan fara sa se uite. Motoru n-are niciun fel de stabilitate, e moartea pe roti. E suficient sa nu vezi o denivelare sau o groapa ca sa ai probleme mari.