| Spuky a întrebat:

Am o problema cu un malaguti f12 avea un set pe aer si pornea dar nu tragea ...nu stiu de ce. I-am schimbat setul cu unul de 80 cc pe racire apa. El era fabricat cu racirea pe apa... In fine, l-am schimbat si nu porneste, am benzina, ulei pus in el, pedala in schimb s-a ingreunat. Cand ii dau la pedala nu revine singura inapoi automat, nu porneste siguranta e arsa. Am pus putina benzina in cap dar fara speranta.Astept raspunsurile voastre.

3 răspunsuri:
| mysterioR a răspuns:

Vezi poate ai inecat motorul, e prea multa benzina in cilindru, desfa bujia si lasa asa sa se evapore benzina din interior, alta problema ar fi ca bujia nu da scanteie, ai verificat daca da scanteie?

| Spuky explică (pentru mysterioR):

Ii da scanteie, am sa fac si asa,

| mysterioR a răspuns (pentru Spuky):

Verifica si daca carburatorul functioneaza si baga benzina in cilindru ca poate nu ajunge deloc benzina.