| Suleiman a întrebat:

Am o problema grava: Ieri seara veneam de la servici cu masina grabit pe strada mea plina de gropi.Am intrat la un moment dat in cateva gropi pline cu apa si deodata a inceput sa huruie tare motorul si cand e pe liber se aude ca motoarele acelea vechi de tractor.M-am gandit ca o fi intrat apa pe undeva si azi dimineata am pornit iar dar tot asa se aude.Va rog ajutor!

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Invata sa mergi mai incet prin denivelari, niste suruburi slabite sau vreo piesa care nu mai e la locul ei s-a dus. Sasiu tine de obicei.

| RB26DETT a răspuns:

Suportii motorului s-au dus, eu cu o dacia solenza am mers repede pe un drum de tara si dupa o curba mi-a venit din fata eu am dat sa ma incadrez si am sapat cu burta masinii pamantul de pe drum laughing mi s-a rupt suportul cutiei de viteze si se auzea destul de naspa, asta la viteza, incearca sa mergi mai incet prin gropi! strici amortizoare, directie, bucse, o gramada de piese care totusi costa bani!

| thegeaba a răspuns:

I-ai strambat/rupt suportii de la motor. Asa o sa se auda pana ii repari la loc.

| Suleiman explică (pentru thegeaba):

straight face suna scump

| thegeaba a răspuns (pentru Suleiman):

Depinde si ce masina ai. La o Dacie sau un Opel (masini low-cost) mai e cum mai e dar la Audi, BMW, Mercedes sau mai stiu eu ce te-ndoaie. Mai e si varianta sa inlocuiesti suportii cu unii sh, dar aia te vor lasa si ei la prima groapa.

| Suleiman explică:

Opel astra g 1.2 benzina

| Suleiman explică:

Din fericire s-a rupt racordul flexibil de la esapament

| Suleiman explică:

Am reparat azi racordul 80 lei racordul si 80 lei mana de lucru ca a trebuit sudat.