| ionuttanase a întrebat:

Salut tpu..am o problema la o masina dacia 1310 pe injectie, nu mai vrea sa porneasca deloc! ce imi sugerati? dau funda....am nevoie urgent

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O ruda de-a mea avea probleme cu injectoarele si a ramas in drum cu ea noroc de asigurare. A reusit sa o vanda si nu a mai cumparat dacii niciodata, masina se duce la un atelier sa se vada ce are cu adevarat

| Maioru a răspuns:

Mergi la un service sa-ti puna laptopul si imediat vede eroarea, nu se merita sa umbli peste tot ca nu vei gasi si pierzi si timpul

| mihai22222 a răspuns:

Pai ai bateria buna daca nu schimbo sau daca ai schimbat pompa de alimentare sau injectoarele trebuie sa scoți aeru din instalație și dacă nu te superi în spirit de gluma vezi dacă mai ai combustibiu

| xDanyxDany a răspuns:

Dupa ultimul raspuns dat de tine este problema cu senzorul de pe volanta, este mult de munca, ar trebui sa desfaci volanta si sa cureti tot pe acolo, dar mai intai verifica instalatia electrica, misca de fire

| DyaBonnet a răspuns:

Prima data: cand pui contactul te asiguri ca se aude pompa de benzina din rezervor, al doilea lucru : daca pompa se aude, verifici injectorul daca pulverizeaza benzina (dai capacul de la filtru de aer jos). Daca astea sunt ok, ultima data verifici partea electrica, la bujii, bobina si foarte important, contactul, cel in care bagi cheia, se poate duce partea electrica pentru ca sunt foarte proaste big grin.Important e sa verifici daca vine scanteie. Astept sa ma anunti daca merg sa stiu la ce sa ma mai gandesc tongue

| ionuttanase explică (pentru DyaBonnet):

Am verificat tot c ai zis, sunt in regula! am scanteie doar la 1 si 4! am luat bobina de pe ea care nu merge si am pus-o la alta dacie si acolo merge! am incercat toate modalitatile nustiut ce sa mai fac!

| Enache_Radu_1999 a răspuns:

Da-i foc!