| Bro4555 a întrebat:

am permis de conducere de putin timp si nu am inteles inca faza cu rovinieta, in week-end planuiesc sa iau masina unui prieten pentru a pleca la pescuit (la vreo 30 km de oras) dar ideea este ca am inteles ca trebuie sa cumpar rovinieta stiu ca pretul este undeva la 10-15 lei pentru o saptamana dar problema este alta, nu inteleg ce trebuie sa fac cu acea rovinieta, trebuie lipit un sticker pe parbriz sau ceva? altfel cum pot sa isi dea seama acele camere video ca ai sau nu rovinieta?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu trebuie sa lipesti nimic.
in momentul in care ai cumparat rovigneta numarul de inmatriculare intra in baza de date a CNAIR si te verifica dupa numar

| Bro4555 explică (pentru suntserios):

Multumesc pentru lamurire si pentru raspunsul rapid

2 răspunsuri:
| ingerasmaria a răspuns:

Stiai ca poti prii inapoi o parte din banii de pe rovinieta?

Vezi pe iCashBack.ro