| Vlad9371 a întrebat:

Am si eu cateva intrebari pentru voi: vreau sa imi cumpar un microcar(sunt in italia si asa se numesc masinile astea pe aici) ceva de genu asta http://www.google.ro/......tp?/images vreau sa imi iau un chatenet sau un aixam si vreau sa o tunez ca cele din fast and the furious dar am cateva intrebari care nu ma pricep sa imi raspund singur. Vreau sa pun in masina 2 tunuri de bass de alea foarte mari in spate si sa mai imprastii prin masina alte 10 boxe putin mai mici si dupa sa pun dedesubt la masina cateva neoane: lateral, spate si fata si sa mai imprastii si niste leduri(muuulte) prin masina si pe la spilere sa o fac misto dar daca pun astea eu cred ca consuma mult mai mult ca de obicei nu? Si daca consuma asa mult nu ar trebui sa imi pun si o baterie mai mare sau o las tot pe cea care am gasit-o la cumparare? Va rog sa imi raspundeti doar cei care ati mai facut si stiti bine.

6 răspunsuri:
| Roby67 a răspuns:

Tu daca montezi consumatori mai mari decat puterea bateriei este normal ca trebuie sa montezi o baterie care are capacitatea care face fata consumatorilor, dar poti monta numai una care nu este mai mare decat poate incarca alternatorul, daca nu vrei sa-l schimbi si pe el.
Summa summarum, toate aceste trei valori trebuiesc sa fie la fel sau apropiate una de alta.

| Vlad9371 explică:

Ba nu o sa se faca in nici o bucata ca cunosc multi care siau bagat de astea in masina. Siau bagat tot ce exista si se poate pune pe o masina in afara de nitro si asa vreau sa pun si eu de toate. Am primit un raspuns ca am mai postat intrebarea asta o data si mi-a zis unu ca imi trebuie o baterie mai mare.

| Vlad9371 explică:

Poi si daca schimb si acel alternator e totul ok sau ce trebuie sa mai schimb ca sa pot monta alea care le-am zis eu?

| Vlad9371 explică:

Hahaha tare faza cu ochelarii...nu eu vreau sa o fac pe asta si dupa la 18 ani o sa fac si pe aia care o sa o cumpar dar momentan o vreau pe asta sa o fac misto si am gasit la un mecanic care se pricepe si mi-a zis ca ma ajuta el contra cost desigur laughing. Ms pentru raspunsuri.

Răspuns utilizator avertizat
| justDoIt_8775 a răspuns:

Daca pui pe masina tot ce ai zis tu in intrebare o sa rupi masina in 2! Acea masina nu e sa o tunezi.Asa sa ii pui cateva accesorii merge, da sa bagi pe ea tuburi de bass etc o sa se faca bucati masina! Bafta!