| RazvanMarta a întrebat:

am si eu o intrebare, ce se poate intampla daca mi-a intrat apa in baia de ulei? Tin sa precizez ca am scrimbat termostatul si fara sa imi dau seama am tras pe capacul de la baia de ulei si a ajuns putina apa in baie, ce se intampla daca a intrat apa in baie?

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca ti-a intrat apa in baia de ulei, trebuie sa gasesti pe unde asta in primul rand, apoi scoti tot afara ulei apa cei acolo si pui alt ulei, dara asta dupa ce rezolvi problema, adica sa nu mai ajunga apa acolo.
Nu inteleg ce spui, ai schimbat termostatu si ai ce? Ai tras ce ai tras adica? Ai tras pe capacu de la baia de ulei asa te-ai exprimat.Nu vad ce legatura are termiostatu cu baia de ulei, dara tu poate stii.
Deci de intimplat nu se intampla nimic, doara trebuie sa schimbi uleiul aia e tot, asta daca nu mai intra apa acolo.

| RazvanMarta explică (pentru relian):

Dar ce se poate intampla daca am apa in ulei si circul asa?

| relian a răspuns (pentru RazvanMarta):

Depinde cata apa ai, daca uleiul este foarte subtire nu se mai ung piesele bine, deci cu ceva apa mai multa poti strica motoru. Unde pui ca apa fiind mai grea sta la fund exact de unde trage pompa ulei, deci va trage apa care nu vad cum unge piesele.