| Adrian808 a întrebat:

Salut TPU, am si eu o intrebare pentru cei ce se pricep la scutere 4t pe injectie, am un motorini sxi de 125 4t 2018 injectie si de curand a inceput sa consume ulei, l-am desfacut, i-am schimbat garnituri, semeringuri si segmenti l-am montat ca la carte si cand sa il pornesc nu voia, dupa ce m-am uitat mai bine ce are am vazut ca injectorul nu ii da benzina, daca ii dau benzina la bujie porneste si se opreste imediat, pompa de benzina ii functioneaza, benzina are, toate mufele sunt conectate dar injectorul nu vrea sa o ia. Tin sa mentionez ca inainte sa il desfac pornea nu avea treaba.
Daca a mai avut cineva problema asta si poate sa imi spuna cum sa o rezolv as fi recunoscator, multumesc.

1 răspuns:
| steroidu a răspuns:

Ai sters capătul de la injector și sa infundat. Trebuie să îl schimbi că nu poți să îl desfunzi. Orificiile de pulverizare a benzinei sunt cat un grăunte de făină, foarte, foarte mici.